نحوه محاسبه قیمت ایزوگام

قیمت ایزوگام و نحوه ی محاسبه ی آن

قیمت ایزوگام موضوع این مقاله از  مقالات گروه خدماتی  عمران  پایریسا می باشد  در این مقاله شما را با انواع مختلف ایزوگام و  نوع قیمت و قیمت های بروز ایزوگام آشنا خواهیم کرد .

ایزوگام پوششی  می باید برای عایق کاری سطوح در برابر رطوبت  که در تمام نقاط  جهان  برای پوشش دهی  سطح و جلوگیری از نفوذ گیری سطح بکار گرفته می شود

اما  این پوشش ها بسته به نوع  متریال و روش تولید و دارا بودن نشان و  تاییدیه های جهانی  قیمت و تعرفه های مختلفی دارد .

قیمت ایزوگام و نحوه ی محاسبه ی آن

آیا برای محاسبه ی قیمت ایزوگام معیار های ثابتی وجود دارد که بتوان آنرا به همه جا عمومیت داد؟

نکاتی که باید در محاسبه ی قیمت ایزوگام در نظر داشته باشید:

1- قیمت هایی که بیان می شود برا اساس اجرای ایزوگام در پشت بام طبقه ی همکف می باشد و این امکان وجود دارد که به ازای ارتفاع های بالاتر، قیمت ها نیز از 200 تومان تا 5000 تومان به ازای هر متر ایزوگام، افزایش یابد.

2- در مواردی که کولر، چیلر و یا هرگونه وسیله ی دیگر در سر راه ایزوگام باشد، باز کردن و جابجایی آن ها بصورت رایگان انجام می شود، ولی برای نصب دوباره ی آن با درخواست کارفرما بصورت توافقی هزینه دریافت می گردد که این موضوع در قیمت تمام شده ی ایزوگام تاثیر می گذارد. 

 

3- به دلیل وجود همپوشانی در نصب صحیح ایزوگام بر سطوح، همواره سطح ایزوگام استفاده شده بیشتر از سطح سقف یا سطح ایزوگام شده می باشد. بنابراین هزینه ی تمام شده ی ایزوگام بر اساس سطح ایزوگام مصرف شده محاسبه شده و به کارفرما ارائه می شود.

4- ایزوگام ها بصورت استاندارد دارای 10 متر طول و 1 متر عرض می باشند که احتمال دارد مقداری از این ایزوگام به اصطلاح پرت شود و مورد استفاده قرار نگیرد که این پرتی تا مقدار 5 درصد مجاز بوده و به عهده ی کارفرما می باشد.

5- در مکان هایی که همواره محل عبور آب است، مثل زیر کولر های آبی، باید از ایزوگام دولایه استفاده کرد.

6- درقسمت هایی که بریدگی و شکستگی زاویه وجود دارد، باید از تکه های ایزوگام استفاده کرد. 

7- برای عایق کردن مکان هایی که رطوبت بالاتری دارند مثل سرویس های بهداشتی، از دو لای ایزوگام بدون فویل استفاده می شود.

 

در نهایت باید بیان کرد که این مواردی که ذکر گردید برای ساختمان ها عمومیت دارد ولی ممکن است که برای بعضی از موارد تفاوت هایی وجود داشته باشد که بر اساس موقعیت تغییر می کند و باید برای آنها توافقی عمل کرد.

در باره ی آسفالت کردن سطوح نیز می توان معیار هایی درباره نحوه ی محاسبه ی قیمت آسفالت بیان کرد که در مقالات بعدی مورد بررسی قرار می گیرد.

جهت هرگونه مشاوره رایگان رباره نصب ایزوگام، قیمت ایزوگام و قیمت آسفالت با ما تماس بگیرید.

09197748438

جمشید میرزایی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *