استاندارد اجرای ایزوگام

استاندارد اجرای ایزوگام

توضیح مراحل راه اندازی ایزوگام

در اولین گام نصب ایزوگام همانطور که گفته شد، باید سطح را کاملا با آب و جارو شسته و اشیاء فلزی و نوک تیز و همچنین منابع آب، کولر و همه ی اضافات را از سطح برداریم. اصلاحات بنایی را نیز به روش گفته شده در مقاله ی مراحل نصب ایزوگام انجام دهیم.

سطح کار را به فاصله های ۹۰ سانتی متر در عرض علامت گذاری می کنیم. برای ناودان ها ایزوگام را در ابعاد ۵۰*۵۰، یک تک لایه به صورت قیفی داخل ناودان نصب کرده و از اتصال کامل با بدنه لوله مطمئن میشویم.

بعد با برش قسمت جلویی ناودان یک متر از لایه را نصب کرده و توجه داریم که آب فقط در قسمت اوج سقف روان باشد. در نقطه صفر مساحتی از اطراف آبراه آب جمع می‌شود و تا مدتی در آنجا میماند و از آب را عبور می‌کند نقاط اوج و سفر میزان شیب در شیب بندی است.

زیر هر کدام از منابع آب و یا کولر تک لایه ۲ متری نصب شود.

مشعل ها را روشن کرده و شعله را تنظیم می کنیم. با اندازه گیری دقیق به طوری که تمام سطح را بپوشانیم شروع کرده و ایزوگام را باز می کنیم.

استاندارد اجرای ایزوگام

دقت کنیم که برای جلوگیری از کج شدن خط تراز، و جلوگیری از انحراف ایزوگام، باید رول های ایزوگام را به دو قسمت پنج متری تقسیم کنیم و بعد از آن از نقطه ی وسط شروع به نصب کنیم.

همپوشانی مناسب برای ایزوام 10 سانتیمتر می باشد. باید برای نصب از حرکات چپ و راست استفاده کنیم و دقت کنیم که این همپوشانی رعایت شود.

قسمتی که باید با مشعل گرم شود با نایلون پوشیده شده اگر نایلون ضخیم باشد باید ابتدا آن را از روی سطح اجرا کرده تا نازک شود سپس با حرارت دادن که باعث سوختن پلی استر میشود به چسباندن ایزوگام بپردازیم.

باید به نحوی نصب را انجام دهیم که چین و چروک و  هوا  در زیر ایزوگام گرفته شود.

در مرحله ی آخر باید با دقت فراوان و شعله ی کم مشعل، جوشکاری و همپوشانی ایزوگام را انجام دهیم. در این قسمت بعضی از نصابان ماهر ایزوگام، از کمچه نیز استفاده میکنند. برای باز کردن برخی از رول های ایزوگام که دچار چین خوردگی و شکستگی شدند و یا به اصطلاح پاشنه در آورده اند باید به وسیله مشعل حرارت داده شده و به آرامی باز شود در غیر این صورت عایق پاره میشود.

استاندارد اجرای ایزوگام

نحوه نصب ایزوگام بر روی آسفالت

نصب ایزوگام بر روی آسفالت نیز به مانند دیگر سطوح نیاز به داشتن زیرسازی کامل، صاف و تمیز است. باید تمامی ترک خوردگی ها و اضافات را ازسطح حذف کنیم. برای این کار می توان از مشعل برای گرم کردن و از کمچه برای صاف کردن آنها استفاده کرد. در صورت پوسیده شده بودن آسفالت، بهتر است روی آن قیر بپاشیم، پس از آن بهمان طریقیکه گفته شد، عملیات اندازه گیری، نخ کشی، همپوشانی و نصب را انجام می دهیم.

در تمامی مراحلی که برای نصب گفته شده است، باید دقت داشته باشیم که، کیفیت نهایی کار است که بر روی قیمت اجرای آسفالت و قیمت اجرای ایزوگام اثر می گذارد.

شرکت عمران پی ایرسا با متخصصین خود برای اجرای تمامی امور پیمانکاری ساختمان و محوطه سازی در خدمت کارفرمایان عزیز می باشد.

تماس: 09197748438 میرزایی

میتوانید مقالات مرتبط در این موضوعات را مشاهده نمایید:

لوگوی سایت است که درباره قیمت آسفالت و قیمت ایزوگام، در تهران و کرج است.

آسفالت                                                        کنترل رطوبت از کف                                          قیر                                          ایزوگام                                                          معماری    

قیمت آسفالت                                                  مراحل نصب ایزوگام                                        نقشه کشی                              قیمت ایزوگام                                         قیمت ایزوگام بام گستر دلیجان  

قیمت آسفالت در کارخانه                                   ایزوگام منازل                                            سازه ساختمانی                       قیمت ایزوگام و نحوه محاسبه آن                       استاندارد اجرای ایزوگام

قیمت ایزوگام سپهر دلیجان                             محوطه سازی                                                قیمت ایزوگام نمونه ایران

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *